Iron Houses
home > Technologie  > Konstrukční prvky

Konstrukční prvky Iron Houses

Ocelový stavebnicový systém

Společnost IRON HOUSESs.r.o. byla založena v roce 2011 a navazuje na 12 letou tradici firmy Asimo s.r.o., která se zabývá klasickou výstavbou tradičními technologiemi, jako jsou zděné rodinné domy a v neposlední řadě dřevostavby.

Společnost IRON HOUSES s.r.o. na tomto základě vyvinula a následně si nechala po celé Evropě patentovat nový modulový stavebnicový systém rodinných domků. Tyto domy se vyznačují především jednoduchostí a rychlostí výstavby, které si každý snadno a rychle postaví i svépomocí bez jakékoliv nutné mechanizace sám.

Prvky tohoto stavebnicového systému Iron Houses jsou modulové (nejtěžší prvek této stavebnice Iron Houses váží 56 kg). Tato stavebnice Iron Houses obsahuje celkem 7 základních prvků:

základní stěnový dílec s onačením D1

zúžený stěnový dílec D2

nárožní dílec N1

dva parapetní dílce D3

překladový dílec D4

dveřní dílec Z1

(v případě ploché střechy atikový dílec A1)

Nadstandardní nebo neobvyklá přání našich zákazníků umíme řešit návrhem a výrobou atypických dílců technologie Iron Houses.

Tyto dílce jsou navrženy a vyrobený jako ocelová příhradová konstrukce, vyráběné z důvodu přesnosti na CNC strojích, s povrchovou úpravou pozink. Ty se vyznačují vysokou pevností, neomezenou životností. Jejich kombinací snadno sestavíte jakýkoliv rodinný dům, dle Vašeho přání.

Systém Iron Houses se oproti konkurenci vyznačuje opravdu snadnou a rychlou montáží. Například bungalov cca. 150m smontujete za jeden den včetně vnitřních příček na již připravenou základovou desku.

Montáž systému Iron Houses spočívá ve spojení jednotlivých dílců klasickými šrouby a maticemi (jenž jsou součástí) do již připravených děr jednotlivých dílců. K montáži potřebujete pouze klasický plochý klíč, popř. ráčnu.

Ihned po smontování hrubé stavby stavebnicového systému IronHouses můžete současně započít následující práce:

  • montáž obvodového pláště a zateplení domu
  • montáž vnějších oken a dveří
  • montáž střešní konstrukce, krovu a střešní krytiny
  • montáž ústředního topení, elektroinstalace, kanalizace, atd…

Systém Iron Houses umožňuje okamžitou montáž vnitřních instalací (ústřední vytápění, elektro, rozvod vody a kanalizace) bez jakýchkoliv úprav a sekání, které je nutné při klasické výstavbě zděnou technologií. To umožňuje snadný přístup v dutých konstrukcích jednotlivých prvků (jejich tloušťka je 24 cm). V systému IronHouses nedochází k produkci takřka žádného stavebního odpadu.

S použitím tohoto systému Vám garantujeme takřka okamžité bydlení, max. do 30 pracovních dní (dle velikosti a složitosti Vámi objednaného domu).

Takto rychle a snadno Vám postaví dům naše firma nebo si ho můžete postavit sami svépomocí!

Při vývoji systému IronHouses byl kladen důraz především na rychlost, kvalitu, pevnost, životnost, cenovou dostupnost, variabilitu a šetrnost k přírodě (ve spotřebě energií).

Všechny domy Iron Houses jsou navrženy jako nízkoenergetické již ve standardu. Za příplatek je možné postavit dům jako pasivní.

Tento systém eliminuje selhání lidského faktoru. Díky pravým úhlům, rovnosti stěn a díky přesně vyrobeným dílcům docílíte sami požadovaného výsledku bez jakékoliv odbornosti. A docílíte lepší kvality, než zkušený zedník při zděné výstavbě!

Rovněž jsme kladli důraz, zejména v době hospodářské krize, na cenovou dostupnost rodinných domů systému Iron Houses, kterým jednoduchostí a rychlostí výstavby docílíte značné úspory 30-40% oproti klasické zděné výstavbě. To zejména díky rychlosti výstavby a úspoře lidské práce. Oproti tomu při klasické zděné výstavbě RD velikosti rodinného domu cca. 150 m2 a ceně cca. 3 000 000 Kč tvoří zhruba 50% ceny materiál a 50% ceny lidská práce.

Náš projekční tým připravil zejména pro mladší generaci rodinné domy typu Start, které jsou koncipovány tak, že rostou společně s potřebami Vaší rodiny a v závislosti na stavu Vašich financí.

Při výstavbě RD ze systému Iron Houses dojde i ke značné úspoře, tím že tyto domy nepotřebují žádné základové pasy a jsou uloženy na štěrkovém polštáři a železobetonové desce. To nám umožňuje hmotnost tohoto systému, která je 10x menší než klasické zděné konstrukce.

Z tohoto systému taktéž rychle a snadno postavíte garáže, zastřešená garážová stání, popř. rekreační chaty, atd. Rovněž se se svou hmotností hodí na nástavby starších staveb, které neumožňují klasické zděné technologie z důvodu své hmotnosti.


<< zpět

Iron Houses s.r.o.
Studenec 190, 675 02

Iron Houses